زندگی نامه ورزشی استاد غلامرضا کاتبی


استاد غلامرضا کاتبی در سال 1347 در شهر گرگان متولد شد. ایشان در همان ایام نوجوانی در سال 1359 بر حسب علاقه وافری که به رشته های رزمی داشت وارد دوجوهای کان ذن ریو و تاپ کاراته گردید. همزمان این استاد بزرگ در رشته های دیگری همچون "کونگ فو کراپ" و "توآ" "جودو" و "تکواندو" نزد اساتید آن زمان آموزش دید.

در سال 1365 ایشان با "کیوکوشین کاراته" آشنا شد و در کمی بعد در کلاس درس استاد آشوری در باشگاه قائم حضور پیدا کرد. با وجود استعداد و پشتکار فراوان ایشان و تمرینات روزانه سنگین به سرعت مدارج ترقی و درجات مربی گری خود را اخذ نمود.

در سال 1371 در شهر گرگان و بالاجاده کردکوی کلاس درس ایشان از جمله پرطرفدارترین کلاس های کاراته محسوب میشد و علاقه مندان بسیاری را گردآوری کرده بود. در طی این سال ها ایشان علاوه بر تدریس، آموزه های خود را در ارتباطی مستمر با اساتید بزرگی همچون "کامبیز نظری" و "رحمت الله فرزین زاد" افزایش و دانش کاراته را نیز به همراه تربیت فیزیکی گسترش میداد.

در سال 1373 در اقدامی قابل تقدیر کلاس کیوکوشین کاراته شهرستان اسلامشهر را بنیان گذاشت که امروزه این شهرستان به عنوان یکی از قطب های مطرح کیوکوشین کاراته در ایران شناخته می شود.

سمت های استاد غلامرضا کاتبی
از 1375 تا 1379 به عنوان نماینده سبک جنوب در غرب تهران
از 1379 تا 1381 مسئول ارتباطات کشور در سبک
و نهایتا تا سال 1388 دبیر استان تهران در سبک و در غیاب مسئول استان تهران به عنوان سرپرست این استان
از سال 1389 تا کنون مسئول آموزش و آزمون سبک
از سال 1391 از طرف شهیان دای احمد پورمحسنی طی حکمی به عنوان معاونت آموزشی سبک و انجام امور محولات منصوب گردیده و همچون یک سرباز خدمتگزار سبک و جوانان جامعه در حال خدمت می باشد.

استاد غلامرضا کاتبی دارنده کمربند سیاه دان 6 از کشور ژاپن و فدراسیون کاراته کشور از سال 1386 تا کنون به عنوان قهرمان کاتا در کلیه بانک های کشور و در رشته های مختلف کاراته شناخته شده است.